A fenntarthatósági témahét során a gyerekek számos változatos és élményalapú programon keresztül ismerkedhettek meg a környezettudatos életmóddal. Szerveztünk túrát a Galga partra, volt kertgondozás, virág- és palántaültetés. Emellett közös szemétszedési akcióra is sor került, ahol a tanulók aktívan hozzájárultak környezetük tisztábbá tételéhez. A testi-lelki egészség megőrzését szolgálta a pilates torna, és az erőnléti edzés, amely a mozgás fontosságára hívta fel a figyelmet. A bolhapiac lehetőséget adott a tárgyak újrahasználatára, ezzel csökkentve a felesleges hulladék mennyiségét. Az alsósok pedig PET palackból készítettek játékokat, amely kreatív módon mutatta be az újrahasznosítás lehetőségeit.






















